hostynskaosma_start

Hostýnská osma – zdravotní asistence

V sobotu 8. 8. 2015 jsme pomáhali zdravotní asistencí na závodu Hostýnská osma. 65km terénního běhu v neskutečném vedru (35 st. C.) běželo přes 500 lidí. Zasahovali jsme jednou, když závodník dostal po čtvrté desítce kilometrů křeče dolních končetin a nebyl schopen dále absolvovat závod. Nakonec skončil hospitalizovaný v kroměřížké nemocnici. Svoz jsme prováděli z vrchu Kuželek do Rusavy, kde byl pacient předán ZZS Zlk.

uklid_2015

Úklid Hostýnských vrchů 2015

Rescue team stejně tak jako v předešlých letech i letos organizuje jarní úklid Hostýnských vrchů. Letošní téma a volby tras nesou podtitul „Podhostýnsko čisté“ a jak název předesílá cílem aktuálního ročníku je úklid lokalit tvořících bránu do Hostýnských vrchů. Akci finanačně podporuje Podhostýnský mikroregion. Nebyla by však možná bez spojených sil bystřických školáků: ZŠ Bratrství Čechů a Slováků ZŠ TGM ZŠ speciální a praktická DDŠ Bystřice p. H. Do terénu se…

Rescue 2015 01 zasah 02

Zásah na Hostýnské magistrále

Dnes 25. 1. 2015 jsme byli požádáni o pomoc při svozu zraněného běžkaře, který si podvrtnul koleno při sjíždění nebezpečného terénu u Holého vrchu. Terén na Hostýnské magistrále byl v těchto místech po nočním sněžení s novou 30 centimetrovou vrstvou sněhu a působením větru na hřebenu velmi obtížný a zvlněný příčnými návějemi. Po příjezdu byla dolní končetina pacienta zafixována vakuovou dlahou a s podezřením na poranění křížových vazů byl předán…

Rusavská 50 – zdravotní asistence

Letos budeme opětovně k dispozici pořadatelům Rusavské 50, kde zajišťujeme zdravotní asistenci všem závodníkům v terénu. O maximální úroveň služby se z naší strany bude starat posádka čtyřkolky se svozovovým vozíkem, řidič + zdravotník. Ve spojení budeme s lékařem závodu. Více info o akci – www.rusavska50.com, – mapa + profil trati www.rusavska50ka.com/mapa-a-profil